Úspešne ukončili ligové súťaže Slovenského zväzu judo

21.10.2018 14:35

20.10.2018 sa v Pezinku uskutočnilo záverečné kolo líg Slovenského zväzu judo v kategóriách dorastencov, dorasteniek, žien a mužov. Reprezentanti nášho oddielu  príkladne zabojovali a všetci si polepšili k konečnom umiestnení. Záverečné kolo dorastencov prebiehalo v dvoch skupinách po 5 družstiev, z ktorých najlepšie dve postúpili do semifinále a odtiaľ následne vyradzovacím spôsobom až do finále. Naši dorastenci sa na základe výsledkov zo základnej časti dostali do skupiny s Dukla Banská Bystrica, Judo club Martin, Mladosť Rimavská Sobota a 1 JC Pezinok. Víťazom tejto skupiny sa stali dorastenci z Banskej Bystrice, ktorí suverenne zdolali všetkých svojich súperov. Naši chlapci mali spolu s družstvami z Martina a Rimavskej Soboty zhodne po  4 body z dvoch výhier a dvoch prehier a tak o druhom postupujúcom rozhodovalo sčítanie pomocných bodov, z ktorého najlepšie vyšiel Martin a stal sa tak druhým postupujúcim do play off.  Naši chlapci tak v konečnej tabuľke obsadili pekné 7. miesto. Po základnej časti sme boli na 9. mieste.  Pochvala patrí Tomášovi Demčákovi, ktorý vybojoval 3 víťazné duely zo štyroch. Tak isto Gabrielovi Potomovi, Alexovi Gurtlerovi, Vladovi Čalfovi, Rikimu Insenimu, ale aj ostatným chlapcom. Celkovým víťazom ligy dorastencov sa stalo družstvo Dukla Banská Bystrica. Dorastenky vstupovali po základnej časti do záverečného kola zo 4. miesta, ktoré si udržali aj po záverečnom kole. Pochvala za predvedené výkony tradične patri Sare Titkovej, Veronike Vasilovej, Dorotke Lábovej, Petry Ihnátovej, Slávke Ignácovej, Diane Chalachanovej, ako aj Bolde Sztankovicsovej. Ešte zamotanejšou kategóriou bola liga žien. Do záverečného kola  sme vstupovali zo 4. miesta. V záverečnom kole o konečnom víťazovi rozhodlo až sčítanie pomocných bodov medzi oddielmi MŠK Vranov n.T., Slávia STU Bratislava a Zemplín Michalovce, z ktorého najlepšie vyšli práve ženy z Michaloviec a stali sa víťazkami ligy žien. Naše dievčatá si polepšili a skončili na konečnom 3. mieste, keď ako jediné dokázali poraziť práve Michalovce. 100% bodovým ziskom prispeli k 3. miestu  Andrea Krišandová (52 kg) a Michaela Hladová (57 kg). Ďalej bodovali Bolda Sztankovicsová (70 kg), Slávka Ignácová (+70 kg) a Diana Chalachanová (+70kg). Napriek úsiliu sa mám nepodarilo obsadiť váhu do 63 kg, čo nás si myslím stalo v konečnom dôsledku 1. miesto.  Do ligy mužov sme vstupovali plece pri pleci s mužmi z bratislavskej Slávie STU. Ozdobou tohto stretnutia a rozhodujúcim krokom k zisku 1. miesta bol súboj vo váhe do 73 kg Mateja Poliaka (bronzového z ME 2017 do 66 kg) a Sergeja Drebota. Bol to nesmierne vyrovnaný, vynikajúci súboj dvoch skvelých džudistov, ktorý dostal pezinskú judo arénu doslova do varu. V predĺžení  ho rozhodol  vo svoj prospech Drebot a získal pre nás kľúčový bod. Ďalej zabodoval  suverénnym spôsobom Filip Štancel (81 kg), Stanislav Bondarenko (+90 kg), čím sme ukončili tento rozhodujúci duel vo svoj prospech. V ďalších zápasoch sme nezaváhali  a zvíťazili sme tak prvýkrát v histórii nášho oddielu v Extralige mužov. K získaniu bodov ešte prispeli Jozef Vasilišin (90 kg) a Miro Vanek (66 kg).