Novoročný turnaj 30.1.2016 v Bardejove

31.01.2016 20:05

Najväčší pohár za 1. miesto v Oblastnej lige žiakov a žiačok v džude si odnášajú Vranovčania

Rok 2015 bol pre mladých džudistov MŠK Vranov n.T. mimoriadne úspešný. Novoročný turnaj, ktorý sa konal 30.01.2016 v Bardejove, plní aj funkciu oceňovania najlepších jednotlivcov, ktorých výsledky z  turnajov sa celý rok zaznamenávajú v ranking liste a taktiež ocenenie najlepších kolektívov v rámci výsledkov zo štyroch kôl  Oblastnej ligy žiakov a žiačok Prešovského a Košického kraja.

Najlepším kolektívom sa stali vranovskí džudisti s počtom bodov 2710, keď prvýkrát v histórii s prehľadom zvíťazili nad doterajším tradičným víťazom ŠK Zemplín Michalovce, ktorý nazbieral 2470 bodov. Na ďalších miestach sa umiestnili Judo Club Bardejov, TJ Mladosť Poprad, JUDO KOŠICE, Džudo klub Spišská Nová Ves, TJ Slávia PU Prešov, JKK Bardejov, Judo Klub Poprad a Elán Rožňava.

Medzi 18 ocenenými pretekármi v kategóriách mini žiakov, mini žiačok, mladších žiakov, mladších žiačok, starších žiakov a starších žiačok bolo 7 našich džudistov.

Katka Ihnátová – 3.miesto

Pre mladých džudistov sa začína nový ročník turnajov, nový ročník bojov o medaily a ďalšie krôčiky ku splneniu väčších snov. Už o týždeň nás čaká 1. kolo Oblastnej ligy žiakov a žiačok, ktorej usporiadaním sa zhostí Džudo klub Spišská Nová Ves a od 12.-14.2.2016 starších žiakov a dorast očakáva nový tréner Centra talentovanej mládeže Východ – SZJ, Viliam Kohút, na prvom, testovacom sústredení v Michalovciach, odkiaľ vzíde do prípravy CTM približne 16 najlepších džudistov. Veríme, že aj naši sa dobrými výkonmi „pobijú“ o tieto miesta.

Novoročný turnaj bol prvým v roku 2016, kedy si môžu džudisti započítavať body do nového ranking listu. V jednotlivých váhových a vekových kategóriách si body vybojovali takto:

Kategória mini (ročníky 2008, 2007 a 2006):

Kopčo Marián (24 kg) 1.miesto, Titko Simon (30 kg) 1.miesto, Stanislavský Timotej (34 kg) 2.miesto, Titková Sara (32 kg) 1.miesto

Kategórii mladší žiaci a žiačky (ročníky 2005 a 2004):

Vyšňovský Richard (34 kg) 1.miesto, Bozdoš Slavomír (34 kg) 4.miesto, Bendas Daniel (50 kg) 3.miesto, Vasilová Veronika (44 kg) 1.miesto, Lábová Dorotka (48 kg) 1.miesto

Kategória starší žiaci a žiačky (ročníky 2003 a 2002):

Demčák Tomáš (38 kg) 1.miesto, Pavlo Samuel (38 kg) 1.miesto, Bombár Erik (50 kg) 3.miesto, Potoma Gabriel (73 kg) 1.miesto, Chamajová Michaela (63 kg) 1.miesto