Judo turnaj Sobrance

12.06.2015 06:00

Na Strednej odbornej škole v Sobranciach sa tréneri z Michaloviec, kde má judo dlhodobú tradíciu, venujú aj žiakom zo Sobraniec a blízkeho okolia. Podchytia tak talenty, ktoré majú problém vycestovať a pomôžu rodičom s aktívnym vypĺnením voľného času ich detí.

Ako sme mohli v stredu, 10.6.2015, vidieť, s touto aktivitou sa im úspešne darí. V telocvični školy usporiadali turnaj v jude za  účasti športovcov z Užhorodu, Vranova nad Topľou, Michalovciec a Sobraniec. Turnaj si prišli pozrieť aj rodičia detí, učitelia školy, riaditeľ školy a zástupca primátora mesta, ktorý odovzdal ocenenia.

Hlavným cieľom turnaja bolo spropagovanie športovania detí. Judo ako šport si vyžaduje nielen pohybové umenie, znalosti chvatov, ale aj tvrdú disciplínu a sebaovládanie. Džudisti MŠK Vranov nad Topľou ukázali, aj keď sa sami majú toho ešte veľa učiť, že vedia podporiť skvelú myšlienku turnaja a prišli si zasúťažiť. Odmenou im boli vybojované medaily, diplomy, malá sladkosť, ale hlavne možnosť zviditeľniť tak pekný šport, ako je judo.

Lebo, „JUDO JE VIAC AKO ŠPORT“.