Jedenkrát striebro, trikrát bronz z Majstrovstiev SR dorastu v Bratislave

25.10.2015 16:16

To je bilancia po Majstrovstvách Slovenskej republiky dorastencov a dorasteniek, ktoré sa konali 24.10.2015 v Hale Mladosť v Bratislave. Celkovo sme obsadili 9. miesto v rámci 23 zúčastnených klubov z celého Slovenska.

Bronzové medailové umiestnenie obsadila vo váhe plus 70 kg aj Katarína Ihnátová.

Taktiež bronz získala Slávka Ignácová vo váhe do 63 kg. Z celkovo štyroch zápasov prehrala dva na ippon a dva na ippon vyhrala. Ako jediná vo váhovej kategórii bola však staršia žiačka, súperky už boli vekom dorastenky.

Bronz si odnáša vo váhe do 57 kg aj Viktória Miková. V základnom kole v plnom časovom limite 4 minút vybojovala zápas na wazari. V druhom zápase súperke podľahla na škrtenie, pričom viedla zápas na wazari. Mohla tak bojovať iba o tretie miesto. V tomto najdôležitejšom zápase o medailu už nezaváhala a zápas víťazne ukončila na ippon.

Vo váhe do 55 kg sa predstavil Lev Smagin, ktorý prvé dva zápasy s prehľadom vyhral na ippon, avšak vo finálovom zápase šťastie stálo pri jeho súperovi, ktorý ho zdolal iba na jedno šhido, tzn. napomínanie za nepovolené blokovanie súpera. Patrí mu preto strieborná medaila.

Na súťaži rozhodovala aj naša vranovská rozhodkyňa Michaela Hladová, ktorá je čoraz viac žiadaná za svoj profesionálny prístup, rozhodovala dokonca aj finálový blok.

Medailistom gratulujeme.