Dva tituly na Majstrovstvách Slovenska

06.05.2013 17:21

V Martine sa v sobotu, 4.5.2013, konali Majstrovstvá Slovenskej republiky starších  a mladších žiakov a žiačok v džude. Dvestoštyridsať žiakov z tridsiatich troch oddielov z celého Slovenska vynaložilo snahu získať titul majstra SR. Z pretekárov MŠK Vranov nad Topľou sa to podarilo rovno dvom – džudistkám. V kategórii mladších žiačok titul Majsterky SR  vo váhe do 44 kg vybojovala Miška Chamajová a vo váhe do 63 kg Slávka Ignácová.  V kategórii starších žiakov bronzovú medailu získal Roman Slanina vo váhe do 73 kg. V náročných zápasoch zabojovali aj ostatní, no nestačilo to na medailu.  O bronz sa pobil Leo Jackanič, no bolo z toho iba 5.miesto, 7.miesto vybojovali Gabriel Svoreň, či Jozef Ignác. Vo váhe do 55 kg u starších žiakov bolo sedemnásť pretekárov. Samuelovi Babiakovi nakoniec patrí  9.miesto.