Nesieme si desať medailí z turnaja v Pezinku

13.03.2016 13:57

Ďalším z výborne pripravených turnajov na piatich tatami bol v sobotu, 12.3.2016,  medzinárodný turnaj v džude v športovej hale v Pezinku. 530 pretekárov, 55 družstiev z Čiech, Poľska, Ukrajiny, Rumunska, Rakúska a Slovenska. Džudisti MŠK Vranov n.T. sa v rámci družstiev umiestnili na 10. mieste a vybojovali spolu desať medailí, z toho 2 zlaté, 4 strieborné a 4 bronzové.

Suverénnym spôsobom „preplávala“ cez svoje súperky Vasilová Veronika, keď nezaváhala ani v jednom zo svojich štyroch zápasov a odniesla si zlato. Jeden z najlepších výkonov, tak ako v minulom turnaji, predviedol Gurtler Alexander, ktorý, napriek ťažkým a skúseným súperom ich taktiež suverénnem spôsobom zdolal. V tej istej váhe prekvapil Ihnát Ondrej, ktorý vyhral nad svojimi súpermi na opačnej strane súťažného „pavúka“ a vo finále sa stretol s Alexom. Čerešničkou na torte bolo víťazstvo jedného z našich pretekárov.

V boji o bronzové medaily boli aj Demčák, Petruš Š. a Čalfa. Napriek ich maximálnemu úsiliu však mal ich súper viac šťastia.

Výsledky:

1.miesta: Vasilová Veronika (44 kg), Gurtler Alexander (55 kg)

2.miesta: Ihnát Ondrej (55 kg), Titková Sara (32 kg), Lábová Dorotka (48 kg), Ihnátová Petra (52 kg)

3.miesto: Trung Tran Kien (38 kg), Titko Simon (30 kg), Potoma Gabriel (73 kg), Chamajová Michaela (57 kg)

4.miesto: Pavlo Samuel (38 kg)

5.miesta: Čalfa Vladimír (30 kg), Petruš Šimon (38 kg), Demčák Tomáš (42 kg)

7.miesta: Vyšňovský Richard (34 kg)