Medailová postupka z Majstrovstiev Slovenska juniorov a junioriek v džude.

16.03.2014 11:26

Pretekári oddielu džuda, konkrétne veková kategória juniorov, pokračovala v nabitom programe. Hneď po vyhlásení najúspešnejších športovcov mesta Vranov nad Topľou vyštartovali do Banskej Bystrice, kde sa v športovej hale na Štiavničkách konali Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov a junioriek. Naši pretekári nesklamali, keď po výborných výkonoch si doniesli kompletnú medailovú sadu. Pre nás bola najdramatickejšia veková kategória junioriek do 52 kg, keď v súboji o 1. miesto sa stretli naše dievčatá Michaela Hladová a Petra Serafínová po predchádzajúcich suverénnych dvoch víťazstvách. Vo vyrovnanom súboji tentokrát zvíťazila najtesnejším rozdielom Petra Serafínová. Vynikajúci výkon podal vo váhe zo 60 kg Jakub Ševčík, keď po nádherných hodoch na ippon nakoniec skončil na 3. mieste. Medailové umiestnenia našich pretekárov: juniorky do 52 kg: 1. miesto Petra Serafínová, 2. miesto Michaela Hladová, juniori do 60 kg 3. miesto Jakub Ševčík. Džudisti MŠK v olympijskom hodnotení družstiev skončili spomedzi 21 odielov, ktoré na týchto majstovstvách získali aspoň jeden bod, na výbornom 6. mieste.

Pretekárom blahoželáme za predvedené výkony a za vzornú reprezentáciu mesta Vranov nad Topľou.

Na fotografii zľava: Michaela Hladová, Jakub Ševčík, Petra Serafínová