Dva predchádzajúce súťažné víkendy

16.10.2014 14:33

V Banskej Bystrici sa dňa 4.10.2014 konali Majstrovstvá Slovenskej republiky mužov a žien, kde mal oddiel džuda zastúpenie v účinkovaní Michaely Hladovej vo váhe do 52 kg. V tejto váhe obsadila Miška 3.miesto. Andrea Krišandová, odchovankyňa oddielu, získala v tej istej váhe 1.miesto.

Do Považskej Bystrice, dňa 11.10.2014, vycestovali žiaci na turnaj 11.ročníka Grand Prix Judo. V kategórii mini sa predstavili Veronika Vasilová s jedným vyhratým zápasom a Dorotka Lábová s dvoma výhrami, avšak stačilo to iba na 7.miesto, Slávko Bozdoš a Richard Vyšňovský vo váhe do 30 kg prehrali duely v prvom kole a z ďalších bojov vypadli. Ich váha bola obsadená 31 pretekármi. To isté čakalo aj Alexa Gurtlera vo váhe do 46 kg. Tretím miestom v kategórii mladších žiakov a žiačok vylepšila priemer Petra Ihnátová vo váhe do 52 kg, avšak chlapci Tomáš Demčák, Samuel Pavlo ani Michal Medviď neprešli cez prvé kolo do ďalších bojov. Viktória Miková však zabojovala v kategórii starších žiačok, kde získala 3.miesto vo váhe do 57 kg, taktiež 3.miesto obsadila Katka Ihnátová  vo váhe do plus 63 kg. V tento deň sa nedarilo dotiahnuť zápasy do víťazného konca Slávke Ignácovej, aj keď v dvoch dueloch viedla. Slávka absolvovala po ukončení súťaže sústredenie, nakoľko je zaradená do výberu z oddielov vsl.oblasti do Centra talentovanej mládeže Východ.